GALA Club
شامل میں
Fanpop
New Post
Explore Fanpop
posted by guessWho66666
Queen Of Freedom


Któż z nas nie zna piosenki „Freed From Desire”, międzynarodowego hitu lat 90tych? Jeśli jesteś szczęśliwym dzieckiem lat 90tych, lub imprezy przy kultowej muzyce nie są Ci obce, doskonale znasz ten utwór. W 1997 roku ten zabójczy kawałek święcił triumfy w całej Europie, stając się ikoną muzyki dance. Lecz mało kto zna kobietę, która za tym wszystkim stoi. O kim mowa? O Gali Rizzatto, lub po prostu GALI, pięknej (36-cio letniej) Włoszce o promiennym uśmiechu i czarujących błękitnych oczach.Gala łamała zarówno męskie, jak i kobiece serca gdziekolwiek się pojawiła, zjednując sobie fanów podrywającą do tańca muzyką i swym niewątpliwym urokiem osobistym.

Dziś GALA powraca z najnowszym, świeżutkim singlem „Lose Yourself In Me” (do kupienia na iTunes za jedyne 0.99 euro). Znając „Freed From Desire” z 1996 r. i „Lose Yourself In Me” A.D. 2012, warto przypomnieć sobie, co działo się z Galą pomiędzy tymi dwoma hitami.


Energy Of The Begining
GALA od zawsze miała silny charakter, ugruntowane poglądy i głębokie pragnienie wolności. Ciekawa świata, zafascynowana innymi kulturami i ogólnie pojętą „innością”, wyruszyła na podbój świata mając 16 lat. Znalazła się w Bostonie, gdzie skończyła szkołę artystyczną, a następnie w Nowym Yorku, gdzie kontynuowała studia (kierunek Fotografia). Nocami młoda Włoszka obchodziła nowojorskie kluby ze swoim Nikonem, robiąc zdjęcia „ludziom nocy”: DJ-om, klubowiczom, i ciekawym, ekscentrycznym postaciom. Choć Gala była rockowo-punkową duszą pośród klubowego świata, dała się uwieść dance’owym brzmieniom i elektronice. Od dziecka chciała śpiewać i tworzyć muzykę, jednakże w rodzinnych Włoszech nikt nie traktował jej poważnie, gdyż była kobietą. Podobnie w Ameryce bardzo trudno było Gala przekonać DJ-ów, że potrafi śpiewać. Tak się stało, że to fotografia otworzyła jej drzwi do muzycznego świata. W zamian za stworzenie okładki do albumu jednego z DJ-ów, Gala nagrała swoje pierwsze demo.

    Come Into My Life
W ten sposób, z dnia na dzień, bez muzycznego wykształcenia i bez znajomości w przemyśle muzycznym, آل, علیہ السّلام z ogromnym pokładem charyzmy i indywidualizmu, Gala stała się ikoną muzyki dance. Jej pierwszy singiel „Everyone Has Inside” był niespodziewanym hitem 1995 roku we Włoszech. Łączył w sobie głęboki, pewny siebie a zarazem radosny głos Gali z tanecznymi i pociągającymi brzmieniami. آل, علیہ السّلام to dzięki kolejnej demówce Gala zapisała się wielkimi literami w historii muzyki klubowej. Utwór „Freed From Desire” stał się międzynarodowym przebojem i legendą eurodance’u. Do dziś Freed From Desire jest grane w klubach i w największych stacjach radiowych na całym świecie.


Lata 1996-1998 były dla Gala triumfalnym pochodem po Europie. Występowała w programach telewizyjnych, dawała koncerty na wielkich stadionach, otrzymała wiele najważniejszych nagród i nominacji. Płyta „COME INTO MY LIFE” z 1997 r. (na której znalazł się Freed From Desire) sprzedała się w powalającej ilości 6 milionów egzemplarzy. Kolejne single z płyty – „Let A Boy Cry” i „Come Into My Life” dopełniły wizerunku Gali jako artystki niezależnej, o silnych poglądach i osobowości, która oprócz tanecznej muzyki pisze także dobre teksty. To nie są zwykłe, popowe piosenki o słowach bez znaczenia. Gala zawsze stara się pisać prosto, آل, علیہ السّلام o rzeczach ważnych, głębokich, osobistych, tak سے طرف کی każdy mógł odnaleźć w nich także swoją historię. Jak sama mówi, każdy tytuł piosenki jest rozdziałem z jej życia, jakimś wydarzeniem, przeżyciem. Za każdą piosenką kryje się długa i ważna historia. Kilkoma z tych historii Gala podzieliła się z fanami, opisując je na swoim blogu na link.


Do It Yourself
Jeśli jest ktoś, komu Gala mogła zawdzięczać ten sukces, to tylko samej sobie. Gdyby nie jej determinacja i ciężka praca, nie udało سے طرف کی się jej osiągnąć tak wiele. Płyta „Come Into My Life” wyszła pod znakiem wytwórni Do It Yourself, a praca w niej wyglądała dokładnie tak, jak brzmi nazwa, a więc „zrób to sam”. Gala więc sama zajmowała się produkcją swojej muzyki, miksowaniem, aranżacją; sama stworzyła okładkę płyty, organizowała swoje koncerty i dbała o promocję. Nie miała żadnego menadżera, żadnej agencji, nic.
Na własną rękę podróżowała po Europie w towarzystwie swojej małej walizki. Taki też wizerunek Gala sobie wypracowała w latach 90tych: minimalistyczny styl, niezależność i wolność (głoszone nie tylko na płycie, آل, علیہ السّلام i realizowane przez Galę w życiu) oraz pociągający, ciemny głos zbliżony do mówionego, inteligentne a zarazem proste teksty i dobra taneczna muzyka – to znaki rozpoznawcze Gali.


Faraway
Tak więc koniec lat 90tych był bardzo obiecujący dla Gali. Podczas występu we francuskim programie Taratata poznała menadżera Prince’a, Steve’a Fargnoli, który chciał zająć się produkcją jej muzyki. Razem podpisali kontrakt z wytwórnią Universal Records i gdy wszystko zmierzało w dobrym kierunku, śmierć Fargnoli’ego w 2001 roku przekreśliła wszystko. Gala pozostała sama w walce z wytwórnią, która blokowała jej rozwój i narzucała własną wizję muzyki, nie pozwalając jej na tworzenie muzyki którą czuje. Pragnąc wolności i niezależności Gala zerwała kontrakt z Universalem i powróciła do Nowego Yorku, osiedlając się w Brooklynie. Wielu sądziło, iż Gala była tylko artystką jednego sezonu lub wyrokowali, iż „umarła”. Prawdą jest, że przez kilka długich lat Gala była nieobecna na rynku muzycznym, jednakże nie dlatego, że odeszła od muzyki. Gala w rzeczywistości nigdy nie przestała tworzyć. Podczas „okresu milczenia” codziennie pracowała nad muzyką, współpracowała z wieloma instrumentalistami i DJ-ami, szukała producentów i pisała teksty. Nie wiedziała, że była wciąż żywa w sercach wielu fanów, którzy nigdy o niej nie zapomnieli.


Freed From Desire
Gala świadomie zrezygnowała z wielkich pieniędzy i sławy, które mogłaby osiągnąć związując się z globalną wytwórnią płytową. آل, علیہ السّلام wolała być wierna sobie, na zawsze wolna i niezależna – „uwolniona od pożądań”. Nie chciała poddawać się ograniczeniom i konieczności rezygnacji z własnej, artystycznej wizji. Nie chciała być „produktem” na sprzedaż, آل, علیہ السّلام Królową zarządzającą własnym życiem i twórczością. Od momentu powrotu do Nowego Yorku w 2001 roku Gala zdecydowała się wziąć sprawy w swoje ręce.Musiała budować swoją karierę zupełnie od zera, gdyż nie miała ani znajomości, ani menadżera ani żadnej agencji po swojej stronie. Postanowiła założyć własną wytwórnię, chcąc zredefiniować swoje brzmienie, swoją karierę i swoje życie.
Nadała swej wytwórni nazwę Matriarchy Records, سے طرف کی podkreślić obecność kobiet w przemyśle muzycznym. Motywacją do publikacji nowej muzyki była znaleziona przez Galę internetowa petycja fanów, którzy prosili ją o comeback. Wierność, lojalność i miłość fanów przesądziła o powrocie. Po 8 długich latach nieobecności na rynku, Gala pokazała się światu z utworem „Faraway”, opowiadającym o stracie kogoś bliskiego. Z nową determinacją, pasją i wielkim wsparciem od fanów, GALA powróciła na scenę – tym razem silniejsza, twardsza i na swoich własnych zasadach.
Gala chce realizować siebie przez pisanie dobrych tekstów i tworzenie muzyki takiej, jakiej nikt jeszcze nie słyszał. Za piosenką „Faraway” z 2005 roku podążył utwór „I’m The World”, do którego teledysk zawiera w sobie fragmenty wideo-instalacji argentyńskiego artysty Sebastiano Mauri. Nowa płyta stanowiła tylko kwestię czasu.


Pulse Of Brooklyn
W międzyczasie Gala poznała producenta Marcusa „Bellringera” Bella, z którym złożyła w całość płytę „TOUGH LOVE”. Płyta ukazała się w 2009 roku na iTunes, już pod szyldem Matriarchy Records. Na „Tough Love” słychać wyraźnie wpływ rockowo-elektronicznego Brooklynu, jak również inspiracji Gali takimi wykonawcami, jak Patti Smith, Anne Lennox, Pat Benatar, nurtu Riot Grrrl i innych tym podobnych artystycznych indywidualności.
Sama Gala wciąż czuje się jako „punk soul in pop music” i "Tough Love" doskonale to odzwierciedla. Drugi krążek Gali stanowi zbiór eklektycznych brzmień, od rocka przez pop i elektronikę, jest różnorodny i nieprzewidywalny jak sam Nowy York. Podsumowuje lata spędzone w Brooklynie, jest więc zapisem muzycznych poszukiwań i eksperymentów ze stylistyką.
Z „Tough Love” pochodzi pięć singli: wspomniane wcześniej „Faraway” i „I’m The World”, tytułowy „Tough Love”, „You And Me” oraz „DKOL” (Different Kind Of Love). Gala kontynuuje powziętą wcześniej drogę „indie” -produkuje swoją muzykę i teledyski zupełnie niezależnie, sama szuka odpowiedniej ekipy, pomaga przy choreografii, sama je finansuje. Podobnie jest z promocją singli – publikuje je przede wszystkim w internecie, a promocją i dystrybucją zajmuje się sama ze swoim teamem z Matriarchy Records, oraz zachęca fanów, سے طرف کی rozprzestrzeniali jej muzykę dalej.



Come Into My Life… again
W latach 2009 – 2011 Gala znowu zaczęła pojawiać się w telewizji, udzielać wywiadów, a przede wszystkim koncertować. Występowała wielokrotnie we Francji (gdzie do dziś cieszy się największą popularnością), Belgii, Brazylii, Szwajcarii, Rosji, Libanie, USA i innych krajach, wszędzie rozpalając publikę do czerwoności.
Gali zależy przede wszystkim na komunikowaniu się z ludźmi, na bliskim kontakcie z fanami. Do swojej publiczności podchodzi ze szczerą otwartością, traktując ich po przyjacielsku i darząc głębokim uczuciem, na co fani odpowiadają taką samą miłością i oddaniem. Dlatego też cała społeczność fanów tworzy z Galą „jedną wielką rodzinę”. Tę atmosferę można w pełni odczuć będąc na koncercie Gali, آل, علیہ السّلام nie tylko. Gala jest obecna i aktywna na twitterze, facebooku, a przede wszystkim na swojej oficjalnej stronie GALASOUND.COM, którą nazywa „swoim małym światem”. Na blogu opisuje to, co dla niej ważne, o czym akurat myśli lub czym chce się podzielić z fanami. Każdy, kto odważył się dodać swoje przemyślenia lub po prostu skomentuje jakiś wpis na blogu, może liczyć na odpowiedź samej Gala. Poprzez swoją stronę i swoją muzykę Gala osiągnęła to, na czym od zawsze jej najbardziej zależało: „Docierać i łączyć się z ludźmi”. W jednym z wywiadów stwierdziła, że nie jest ważne, czy jest się #1 czy #20, najważniejsze to być obecnym. Ani masa pieniędzy wydana na promocję, ani dziesiątki wydawanych płyt nic nie znaczą, gdy nie wychodzi się do fanów i nie stara się łapać z nimi bliskiego kontaktu.

Make موسیقی Not Money
Gala najbardziej na świecie kocha tworzenie muzyki i występowanie na żywo. Gala wspiera młodych DJ-ów i DJ-ki, pomaga im rozwijać talenty, wspiera także młode dziewczyny w nowojorskiej Girls Camp Rock. Gala widzi siebie bardziej jako artystkę aniżeli po prostu piosenkarkę. Pisze dużo tekstów, również dla innych artystów, angażuje się w artystyczne wydarzenia Nowego Yorku i swojego ukochanego Brooklynu, współpracuje z twórcami z różnych dziedzin sztuki. Stale poszukuje nowości i świeżości.

Ponieważ Gala nie tworzy dla pieniędzy, lecz dla słuchaczy, woli tworzyć muzykę powoli, z namysłem, tak سے طرف کی w każdej z nich znalazł się jakiś głębszy przekaz. Nie ufa zbytnio twórcom, którzy wydają płytę co roku i godzą się na występy wyłącznie za ogromną sumę pieniędzy i stworzenie warunków godnych króla. Gala ma zupełnie odmienny stosunek do siebie, swojej muzyki i swoich fanów: pełen oddania, zaangażowania i miłości. Gala woli wziąć mniej pieniędzy za koncert, آل, علیہ السّلام wystąpić na żywo i z zespołem, niż zarobić więcej آل, علیہ السّلام być puszczoną „z taśmy”. Za każdym razem też walczy z organizatorami, سے طرف کی pozwolili jej zaśpiewać nowe utwory, a nie tylko przeboje sprzed 10 lat. Co prawda wciąż uwielbia śpiewać swoje hity (widząc, że uszczęśliwia tym publikę), آل, علیہ السّلام nie chce być zaszufladkowana jako piosenkarka lat 90tych, ponieważ cały czas się rozwija jako artystka i tworzy nową muzykę.



Matriarchy Future Heroine
Obecnie Gala pracuje nad trzecią płytą, mającą mieć tytuł „LOSE YOURSELF IN ME”. Tymczasem rozpoczęła się kampania promującą singiel o tym samym tytule - „Lose Yourself In Me”, najnowsze dzieło tej wyjątkowej artystki. Piosenka jest tajemnicza i pociągająca, rozkręca się powoli, آل, علیہ السّلام skutecznie i wpada w ucho już po pierwszym usłyszeniu. Utrzymana w gatunku elektro/dance jest powrotem Gali do tanecznych korzeni, lecz z bardzo futurystycznym nastawieniem. I to dosłownie. Na dniach ukazał się klip do tej piosenki (na dailymotion, dostępny również w HQ na youtube), który Gala nakręciła w Los Angeles z wybraną przez siebie ekipą młodych, zaangażowanych ludzi.
Klip utrzymany jest w klimacie elektroniczno-futurystycznym, przywodzącym na myśl film „Tron”, aczkolwiek Gala mówi, że inspiracje do wybrania takiej właśnie estetyki były inne.
Gala od jakiegoś czasu nosiła w sobie chęć zmiany, aż w końcu doszła do przekonania, że z nowym singlem przyjdzie również zmiana imagu. Gala postawiła na Black&Blue, kombinację kolorów, które od zawsze nosiła w sobie. Tłumaczy, że inspiracją do zmiany imagu były „sny, Joanna d’Arc, ręcznie robione zbroje i guerilla style”, a przede wszystkim ciągle powracający jej ulubiony kolor - „Klein blue”, specyficzny odcień koloru niebieskiego występujący w dziełach artysty Yves’a Kleina. Dodatkowo Gala chce eksperymentować z elektroniczną muzyką, stąd „electric blue” i czerń są nie tylko kolorami singla, آل, علیہ السّلام również całej strony internetowej. Drugi singiel Gala planuje na październik 2012 roku, a całą płytę „Lose Yourself In Me” w 2013 roku. Jednakże artystka nie przywiązuje wagi do terminów, gdyż woli pracować powoli, آل, علیہ السّلام dobrze. Chce dopieścić każdy szczegół i każdy dźwięk, tak سے طرف کی każdy singiel był „unikalnym muzycznym i wizualnym doświadczeniem”.
Gala mówi, że nie musi być na 1 miejscu فہرست przebojów, dla niej liczy się to, سے طرف کی sprawić przyjemność i radość swoim fanom – zarówno tym wieloletnim, jak i nowej generacji „freed from desire”.

Więcej o GALI dowiesz się wchodząc na galasound.com oraz
twitter.com/galasound,
facebook.com/galamusic,
youtube.com/galasound,
i fanpop.com/spots/gala.

Lose Yourself In Me clip: link

Kup singiel na iTunes سے طرف کی pokazać, że doceniasz pracę swoich ulubionych wykonawców i pomagasz w dalszym rozwoju!

Kontakt, booking, management: matriarchyrecords@gmail.com

Artykuł سے طرف کی Beata Bociek, 15 czerwca 2012.
added by guessWho66666
added by guessWho66666
Source: screencap
added by guessWho66666
Source: screencap
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666
Source: screencap
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666
added by guessWho66666